29.1.2020 otevřeno: 240 x
OLMA CUP - turnaj mladších žáků
Házená Velká Bystřice pořádala tradiční turnaj
Ve dnech 25. a 26. 1. jsme pořádali osmý ročník oblíbeného turnaje, kterého se zúčastnilo sedm týmů z Čech a Moravy. Hrálo se systémem každý s každým 2 x 12 minut. Přestože družstva byla velmi kvalitní, nebyli jsme s umístěním, ani předvedenou hrou úplně spokojení. Nedokázali jsme navázat na výkony na turnajích v Zubří a Trebišově. Za ostatními jsme zaostávali především v rychlosti pohybu a rozhodování, z čehož pramenila spousta technických chyb. Zároveň chyběla bojovnost a touha po vítězství. Na to všechno se teď musíme zaměřit, protože kluci umí určitě více, než předvedli. Turnaj vyhrála suverénní Plzeň, která nemá u nás absolutně konkurenci.
Jako vždy proběhl tento turnaj v poklidné atmosféře a obešel se bez zranění. Také mladí rozhodčí zvládli porci jedenadvaceti zápasů na výbornou. Nechybělo ani příjemné posezení všech trenérů u dobrůtek, které nachystala osádka Sport Baru na Letné. Od trenérů a vedoucích všech týmů jsme měli veskrze pozitivní hodnocení a už teď se těšíme na další ročník.
Konečné pořadí:
|
1.
|
TALENT Plzeň
|
|
2.
|
SKP Frýdek-Místek
|
|
3.
|
HK Lovosice
|
|
4.
|
HC Zubří
|
|
5.
|
LIONS Hostivice
|
|
6.
|
HÁZENÁ Velká Bystřice
|
|
7.
|
TJ TATRAN Bohunice
|
Přestože se nám moc nedařilo, dílčího úspěchu dosáhl David Čáp, který byl v hodnocení trenérů vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.
Závěrem velké poděkování všem rodičům, funkcionářům, spřáteleným organizacím (MZŠ Velká Bystřice, Sport Bar na Letné, Bar u Zedníků), kteří se podíleli na organizaci turnaje.
Pavel Vodička





