A mohou balit na REPUBLIKU !!!
V sobotu 24.2. odjeli mladší žáci „A“ HBC Olomouc 1966 na Regionální kvalifikaci Házenkářského desetiboje do Karviné. Po odstoupení druhého zástupce Olomouckého kraje – Velké Bystřice – ze soutěže, nám v kvalifikaci byli za soupeře Sokol Ostrava a domácí HCB Karviná. Podle postupového klíče kvalifikace si postup do závěrečného turnaje, Mistrovství ČR v Házenkářském desetiboji, mohl zajistit jen vítěz tohoto souboje. Velmi klukům prospělo, že věděli do čeho jdou a že se se všemi disciplínami seznámil již při krajské kvalifikaci.
A kluci se do boje postili s nadšením a zostra. Hned první disciplína, běh 2x15m ukázal, že se nám podařilo trefit žolíka, disciplínu jsme vyhráli a začali soutěž se 6 body.
Se stejným nadšením kluci pokračovali i v dalších disciplínách, oproti krajské kvalifikaci jsme získali metry na hodu míčem i na pětiskoku, naopak střelba na přesnost byla naší slabinou, zde jsme oproti krajské kvalifikaci dosáhli jen cca polovičního hodnocení (66 zásahů proti 120 na KK). V ní si svého žolíka a 6 bodů do celkové kvalifikace vybral HCB Karviná.
Velmi dobře jsme odehráli i osobní obranu (oba zápasy jsme vyhráli a Sokolu „znehodnotili“ jeho žolíka), v shoot outech jsme měli poloviční zisk za výhru se Sokolem a porážkou s Karvinou a vyhráli jsme i standardní hru po vítězství se Sokolem Ostrava a remíze s HCB Karviná. Za zvlášť cenné body považujeme ty, které jsme získali v aktivitě, neboť ukazují, že naše družstvo není družstvem jednoho, dvou hráčů, ale kolektivem, který umí udeřit ze všech postů.
Ani na závěrečné disciplíně – překážkové dráze, jsme se neztratili a tak nakonec po výsledcích rychlý běh 2x15 m (se žolíkem) – 1. místo 6 bodů
pětiskok, hod házenkářským míčem, osobní obrana, standardní hra, aktivita, překážková dráha - vždy 1. místo a 3 body za každou z uvedených disciplín,
shot outy – 2. místo – 2 body
střelby na přesnost – 3. místo – 1 bod
a s celkovým ziskem 27 bodů jsme s převahou Regionální kvalifikaci vyhráli před druhým HCB Karviná a třetím Sokolem Ostrava.
Hlavním rysem našeho úspěch bylo příkladné nasazení celé jedenáctky kluků (chyběli nám jen Ondra, Tomáš D. a Tomáš L. pro nemoc) a jejich vzájemné povzbuzování i v okamžicích, kdy se nám vše úplně nedařilo podle našich představ. Kluci si republiku vybojovali oprávněně a mohou se těšit na krásný turnaj v červnu. Nám, realizačnímu týmu a FAN klubu nezbývá než jim poděkovat za vzornou reprezentaci našeho klubu i olomoucké házené. Pokud nastoupí se stejným zápalem i ve finále, nejsou bez šancí na výborné umístění.

Fotografie naleznete zde: http://olksh.rajce.idnes.cz/RK_HD/