12.6.2015 otevřeno: 650 x
Superfinále staršího minižactva
report z vydařeného superfinále
V neděli 7.6. proběhlo Superfinále miniházené 4+1 v Horce nad Moravou za účasti 12 družstev +/- 130 dětí, které se zúčastnily jarní části turnajů. Pro nemoc se omluvila družstva STM Olomouc a SK Žeravice, která nasadila pouze po jednom družstvu. Pro doplnění do dvanácti družstev jsme rozdělili družstvo Horky na dvě družstva po názvem TJ Sokol Horka nad Moravou a Moravský výběr. Další zúčastněná družstva: Tatran Litovel"A" a "B", SK Žeravice, DHK Zora Olomouc , TJ Cement Hranice, SK Velká Bystřice, TJ Sokol II Prostějov, TJ Kostelec na Hané, TJ STM Olomouc a DHK Zora – ZŠ Holečkova. Celý turnaj rozhodovali děti z družstva mladších žáků a vše zvládli bez problémů. Na těchto turnajích je již samozřejmostí, že se hraje bez počítání skóre. Po odehrání základní části se děti zúčastnily doprovodných soutěží. Jednotlivá družstva se vystřídala u skoku do dálky, skok z místa, hod tenisákem do sudu a podle dosažených výsledků nejnáročnější disciplína střelba míčem na cíl. V tropickém počasí přišlo vhod osvěžení v podobě zahradního rozprašovače. Nejen děti se určitě těšily na exhibiční zápas trenérů. Ten se odehrál po ukončení nadstavbové části. Vhod určitě přišel bufet, kde si mohli vybrali milovníci makrel, steaků, točené kofoly nebo piva. Co je nejdůležitější je, že celé superfinále se odehrálo bez zranění a nezaznamenal jsem ani žádnou stížnost. Poděkování patří všem, kteří se podíleli na přípravách, ale i celém průběhu turnaje. Nesmíme zapomenout ani na rodiče, babičky, dědečky, známé a kamarády, kteří vytvořili pohodovou atmosféru.
Fotografie naleznete zde:
http://hazena-horka.rajce.idnes.cz/2015_06_07-_Horka_nad_Moravou_Superfinale_2015_starsi_mini/