Hodnocení celostátního kempu v Nymburku
Na kemp byli nominování 3 hráči Olomouckého kraje – Samuel Emereoha (STM Ol.), Nantl Matěj(Litovel) a Padalík Jakub (Velká Bystřice).
Pozdějším výběrem byla vedoucím kempu Janem Kolečkem nominace doplněna o Davida Číhala (Litovel), Dominika Šišku (V.Bystřice) a Erika Madera ( V. Bystřice). Posledně jmenovaný se bohužel ze zdravotních důvodů kempu nezúčastnil.
Celkově se kempu zúčastnilo 58 hráčů z celé republiky.
První tréninková jednotka byla zaměřena na testování hráčů. Výkony našich hráčů byly naprosto srovnatelné s ostatními kraji. Všeobecně největší problém hráčům dělal hod medicinbalem a pětiskok. Došlo i k zamyšlení, zda je testování těchto dvou disciplín vhodné.
Tréninkové jednotky druhého dne byly zaměřeny na střelbu z postů, obratnost a koordinaci, v nichž naši hráči opět nijak nezaostávali, naopak se snažili poučit z rad trenérů a své výkony zlepšovali.
Třetí a čtvrtý den byl zaměřený na herní projev hráčů. Celkově byla obrovská konkurence na postech levé spojky a levého křídla, ostatní posty byly obsazeny slabě.
V závěrečném rozřazování jsou všichni hráči rozděleni do tří družstev - A, B, C.
Družstvo A představuje základ reprezentace ČR, družstvo B širší výběr a družstvo C jsou hráči, kteří se do reprezentace nedostali.
Naši hráči byli rozděleni následovně:
Družstvo A: Samuel Emereoha (SS), Matěj Nantl (LS)
Družstvo B: David Číhal (Pi,LS), Dominik Šiška (PK)
Družstvo C: Jakub Padalík (SS)
Diskuze proběhla kolem hráče Davida Číhala, který v mateřském klubu hraje post levé spojky, na němž ve srovnání s ostatními hráči neměl příliš šanci se prosazovat, ovšem na postu pivota hrál důležitou roli.
Celkově hodnotím kemp jako vynikající zkušenost pro hráče i trenéry. Kluci byli z pobytu nadšení a odjížděli s motivací na sobě pracovat. Poznali svou konkurenci, zjistili své meze, poznali práci jiných trenérů, chování hráčů bylo absolutně bezproblémové.
Akce se obešla bez vážnějších zranění.