15.3.2019 otevřeno: 203 x
SK ŽERAVICE - 2. TURNAJ MLADŠÍHO ŽACTVA
9.3.2019 proběhl v Žeravicích další přípravný turnaj mladšího žactva. Účastníci: 1. SC bohumín, SKP Frýdek - Místek, HC Nový Jičín a dvě družstva domácích.

V sobotu 9. března 2019 v 9:00 hod. odstartoval vzájemným utkáním domácího družstva mladších žáků a společného družstva mladších žákyň Velká Bystřice/SK Žeravice poslední přípravný turnaj mladšího žactva, který v zimním období pořádal náš sportovní klub. Dvojici domácích týmů doplnili ještě hosté z TJ Nový Jičín, SKP Frýdek - Místek a 1. SC Bohumín 98.
Všechna družstva čekala během soboty porce čtyř utkání s hrací dobou 2 x1 5 minut. Zahajovací utkání domácích týmů vyznělo vcelku jednoznačně pro kluky, kteří si po vítězství 20 : 12 připsali první body do tabulky. Ve druhém utkání se představila družstva Bohumína a Frýdku - Místku, kdy po výborném výkonu zvítězil Frýdek - Místek vysoko 27 : 6 a bylo jasné, že kluci z Frýdku - Místku budou patřit k horkým favoritům na nejvyšší příčky.
Domácí výběr ve svém druhém utkání po rozpačitém úvodu postupně přidal a zvítězil nad Novým Jičínem 19 : 11. Holky Velká Bystřice/SK Žeravice si po úvodní porážce spravily chuť a porazily 1. SC Bohumín 19 : 10
Ani ve třetím zápase s 1. SC Bohumín domácí hráči nezaváhali a zvítězili 29 : 10 Holky Velká Bystřice/SK Žeravice ve třetím zápase čekal soupeř nejtěžší a to se i potvrdilo, protože vysoko prohrály s favoritem turnaje Frýdkem - Místkem 9 : 21 Po třech odehraných utkání mělo domácí družstvo žáků stejnou bilancí tří vítězství jako SKP Frýdek - Místek a o vítězi turnaje mělo rozhodnout jejich společné utkání. Tento duel vyzněl lépe pro hosty z Frýdku - Místku, kteří po výborném výkonu zvítězili nad domácími hráči 17 : 9 a z turnaje odjížděli jako vítězové. O prvních dvou místech bylo před závěrečným utkání celého turnaje jasno, otázkou bylo kdo získá bronz??? Štěstí se nakonec přiklonilo k mladším žákyním Velká Bystřice/SK Žeravice, které i přes porážku 11 : 13 s Novým Jičínem braly z domácího turnaje bronz. V minitabulce tří družstev, která získala dva body, měly naše hráčky nejlepší rozdíl ve skóre a to o konečném pořadí rozhodlo.
Čtvrté místo si tedy nakonec odvezl Nový Jičín a páté 1. SC Bohumín. Pro Bohumín může být útěchou, že jejich hráčka Sabina Sikorová byla vyhlášena nejlepší střelkyní turnaje za 32 vstřelených branek. Nejlepším brankářem byl trenéry zvolen Vojtěch Surovec z vítězného družstva SKP Frýdek - Místek.
Všechna utkání s přehledem rozhodovala trojice rozhodčích Barbora Konečná, Matěj Přikryl a Václav Punčochář.
Turnaj proběhl v přátelské atmosféře, nedošlo k žádnému zranění a všem družstvům patří poděkování za vzornou reprezentaci svých klubů.




Jaroslav Soukup