24.3.2015 otevřeno: 712 x
Házenkářský desetiboj chlapců
Kvalifikace házenkářského desetiboje.
V neděli 1.3.2015 oddíl STM Olomouc ve školní hale ve Velké Bystřici pořádal regionální kvalifikaci v Házenkářském desetiboji mladších žáků. Na mistrovství republiky mohl postoupit jen vítěz.
Účast na této kvalifikaci měli zajištěny dvě nejlepší družstva krajské soutěže mladších žáků Olomouckého a Moravskoslezského kraje, tedy SK Velká Bystřice a STM Olomouc, za Moravskoslezský kraj družstvo SKP Frýdek Místek a HCB OKD Karviná. Jelikož bystřičtí získali organizátorství celorepublikového finále v Házenkářském desetiboji mladších žáků, které se bude konat 5. – 7.6.2015 právě ve Velké Bystřici, nesměli se kvalifikace účastnit, proto místo nich mělo nastoupit jako náhradník družstvo TJ Cement Hranice, které se umístilo po podzimu na 3. místě. Tuto možnost nevyužilo, za Olomoucký kraj se tedy kavlifikace zúčastnilo pouze družstvo STM Olomouc.
Házenkářský desetiboj je soutěž pro nejlepší družstva mladšího žactva v deseti disciplínách. Je to soutěž, ve kterém družstvo, chce-li být nejlepší, musí prokázat svoje schopnosti nejen v utkání v házené, ale zároveň musí být dobré i v ostatních, vesměs individuálních disciplínách. Záleží tedy na každém jednotlivci, na každém výkonu, na každém pokusu každého hráče. Tím je soutěž zajímavá pro všechny hráče a jen ten tým, který má dobré všechny hráče, má možnost účasti na „Mistrovství České republiky v házenkářském desetiboji“.
Postupně se odehráli vzájemná utkání v házené, v házené s nařízenou celoplošnou osobní obranou a v shot-outech a dále se plnili ostatní disciplíny. Všechno to celodenní snažení zvládli nejlépe hráči STM Olomouc v regionální kvalifikaci zvítězili před družstvy SKP Frýdek Místek a HCB OKD Karviná a kvalifikovali se na červnové Mistrovství republiky v házenkářském desetiboji.
Velké poděkování patří organizátorům této akce a rodičům hráčů STM Olomouc, kteří pomáhali co to šlo. Díky SK Velká Bystřice a STM Olomouc bude mít červnové Mistrovství ČR v házenkářském desetiboji dva zástupce z Olomouckého kraje, GRATULUJEME!!!!!